Тернополяни можуть вдвічі дешевше платити зa газ

Українські Технологічні Системи

Тернополяни можуть вдвічі дешевше платити за газ та жити у значно чистішому місті, якщо навчаться сортувати сміття і віддавати його на переробку. А для контролю цього цього процесу в Тернополі варто запровадити екологічну поліцію.

Вдвічі менше платити за газ та жити у чистому місті – реально, кажуть автори нової ідеї. Боротися зі сміттям у Тернополі можна у різний спосіб. Спочатку варто навчитися сортувати сміття і не викидати його де не слід. Для контролю у місті треба створити спеціальну екологічну поліцію і ввести штрафи за порушення екології навколишнього середовища. Таку практику застосували в Італії ще десять років тому. Нагадаємо, що у той період ця країна потерпала від гір сміття.

– Італія пішла тим шляхом, що з одного боку навчилися утилізовувати, з іншого – заставили населення вести себе правильно по збору сміття, – пояснює тв4 голова Громадської ради Валерій Федорейко.

– То як має працювати екологічна поліція? Вони штрафують?

– Так фони уповноважені штрафувати, накладати штрафи.

Зібране та вже посортоване сміття відправляють на переробку. З цього можна отримувати теплоенергію, а її, своєю чергою, переробляти на електричну і таким чином вдвічі економити на природному газі. Таку практику зараз уже починають використовувати на приватному підприємстві у Хоросткові. Для цього розробники сконструювали біотеплогенератор.

– В нас стоїть зараз теплогенератор на 2,5 мегавати. Цим можна округлити у Тернополі невеликий мікрорайончик. Це працює на полові. Цього року ми придбали два щепорізи, домовилися з міською радою Хоросткова, вони почистили посадки, а ми тими відходами, що мали гнити, аналогічно сушили зерно. Ми хочемо ці органічні рештки з теплової енергії перетворювати у дешеву електричну енергію. Аналогічним чином це можна робити з відходами Тернополя та інших населених пунктів, – розповів директор ПП НВО “Енергоощадні технології” Іван Іскерський.

– Ми розробили технологію і зробили дослідні – пілотні проекти, показали, як це спалюється екологічно чисто. Дальше це потребує розвитку. Побудова великих об’єктів і спалювачів потребує колосальних грошей, – каже генеральний директор підприємства “Українські технологічні системи” Віктор Шульга.

Для того, щоб втілити вище сказані ідеї в життя, потрібна підтримка від влади області та праця розробників. І вже за рік чи максимум два, у Тернополі взагалі не існуватиме проблеми із сміттям, натомість буде значна економія щодо використання природного газу – кажуть автори ідеї та розробники проекту по сміттєпереробці.